Echipa

Matthias Kohnen

Director General

Contact

Tel. +49 (4193)757 93-0
Fax +49 (4193) 757 93 -99
Kohnen@LTS-GmbH.de

Francesco Larato

Manager Departament Angajări

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-68
Fax +49 (4193) 757 93 -69
F.Larato@LTS-GmbH.de

Dirk Pöhler

Dispecer senior

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-66
Fax +49 (4193) 757 93 -69
Poehler@LTS-GmbH.de

Pascal Doos

Dispecerat | Coordonare
Responsabil Managementul Calității

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-160
Fax +49 (4193) 757 93-69
P.Doos@LTS-GmbH.de

Nicole Wesselhöft

Dispecerat

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-63
Fax +49 (4193) 757 93 -69
N.Wesselhoeft@LTS-GmbH.de

Kim-Isabell Siems

Șefă de echipă transportul vehiculelor cu motor

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-62
Fax +49 (4193) 757 93 -69
K.Siems@LTS-GmbH.de

Alina-Maria Kiessling

Dispecerat vehicule cu motor

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-65
Fax +49 (4193) 757 93 -69
A.Kiessling@LTS-GmbH.de

Raluca Baltateanu

Dispecerat

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-67
Fax +49 (4193) 757 93 -69
R.Baltateanu@LTS-GmbH.de

Markus Haveresch

Administrare | Controlling

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-61
Fax +49 (4193) 757 93 -69
M.Haveresch@LTS-GmbH.de

Britta Wetzke

Contabilitate

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-21
Fax +49 (4193) 757 93 -29
B.Wetzke@LTS-GmbH.de

Christin Sydlo

Contabilitate

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-22
Fax +49 (4193) 757 93 -29
C.Sydlo@LTS-GmbH.de

Marlis Kohnen

Departamentul de Resurse Umane

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-75
Fax +49 (4193) 757 93 -99
Marlis.Kohnen@LTS-GmbH.de

LTS-TruckTrailer-Logo

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-50
Fax +49 (4193) 757 93 -59
Werkstatt@LTS-GmbH.de

AFLAȚI MAI MULTE
avatar

Michael Kurowski

avatar

Platz Halter

Mecatronist auto

Marian

Marian Catinean

Spălarea camioanelor

avatar

Suciu Alexandru

Spălarea camioanelor

avatar

Suciu Alexandru

Spălarea camioanelor

Josef Hell

Șef departament tehnică înfoliere și publicitară

Contact

+49 (4193)757 93-113
+49 (4193)757 93-111
JH@LTS-Werbetechnik.de

Ronny Wegner 400x400px

Ronny Wegner

Tehnică înfoliere și publicitară

avatar

Axel Edling

Tehnică înfoliere și publicitară

Angajare la LTS / Oferte de locuri de muncă

Compania noastră își dorește să se dezvolte continuu și într-o manieră adecvată.
De aceea, ne bucurăm de candidatura dumneavoastră!

CĂTRE POSTURILE DISPONIBILE

Istoria LTS Überführungs GmbH

Istoria LTS Überführungs GmbH a început în 1994. Primul sediu al firmei s-a aflat în Kaltenkirchen din Schleswig-Holstein. Datorită creșterii continue, spațiul s-a dovedit totuși neîncăpător, și astfel s-a mutat din 1996 în Alveslohe. Trei ani mai târziu, LTS a reușit să își extindă echipa. Dezvoltarea continuă a sistemelor de logistică, dezvoltarea de noi tehnici de autovehicule, precum și a know-how-ului crescut și angajamentele întregii echipe au extins LTS tot mai mult, astfel că în anul 2007 a avut loc o nouă relocare: în Henstedt-Ulzburg, unde astăzi se află sediul principal.